Nasze przedszkole

Magiczne miejsceDowiedz się dlaczego dzieci oraz rodzice lubią nasze przedszkole

Przedszkole „Kubuś i przyjaciele” powstało z myślą o stworzeniu i zapewnieniu dzieciom jak najlepszych warunków, w których mogłyby rozwijać swoje umiejętności i pasje. Stworzyliśmy miejsce, które sprzyja wszechstronnemu rozwojowi naszych podopiecznych.

Otoczenie

Budynek, ogród i plac zabaw

Budynek przedszkola został specjalnie przekształcony i dostosowany do potrzeb dzieci i ich niespożytej energii. Sale są przestronne, kolorowe i w pełni wyposażone. Do aktywności fizycznej zachęca duży ogród i plac zabaw.

Doświadczenie

Nasza kadra

Nasz personel posiada wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, a jej priorytetem jest pozytywne motywowanie oraz właściwe oddziaływanie na wszystkie zmysły naszych podopiecznych.

Dziecko

Nauka poprzez zabawę

Dziecko uczy się najlepiej tego, czego uczy się wszystkimi zmysłami. Aby nauczyć się czegoś szybko i efektywnie, trzeba to zobaczyć, usłyszeć i poczuć. Dlatego też w atmosferze radosnej zabawy oferujemy naszym maluchom interesujące zajęcia w przedszkolu i poza jego budynkiem jako źródło wiedzy, zdobywania doświadczeń i umiejętności. Patrzymy na dziecko indywidualnie, bo każdy ma jakieś podwaliny talentu, zdolności, predyspozycji czy umiejętności.

RODZINA

Współdziałanie

Rodzice i nauczyciele współdziałają, jako sprzymierzeńcy dla dobra dziecka. Włączamy do współpracy babcie i dziadków, których życiowe doświadczenie może być dużym wsparciem. Pełnimy rolę wspomagającą w procesie wychowawczym – doradzamy i sugerujemy, ale nie narzucamy, szanując prawo rodzica do bycia pierwszym i najważniejszym nauczycielem swojego dziecka.

Kreatywna naukaOdkryj jak dzieci poznają z nami świat

Eksperymenty dla dzieci dają dużo radości i zabawy, są też idealnym rozwiązaniem na integrację w grupie i co najważniejsze –  taka forma zabawy z nauką ma również ogromną wartość edukacyjną.

Dzieci uwielbiają poznawać świat wszystkimi zmysłami, dlatego przeprowadzane doświadczenia dostosowywane są do ich aktualnego wieku.

Dzisiejszy świat naszpikowany jest nowoczesnymi technologiami, dlatego nasze przedszkole stawia na innowacje.

Dzieci poznają nowoczesny świat techniki i multimediów, a także uczą się podstaw robotyki z wykorzystaniem specjalnych zestawów klocków LEGO.

Rozwój artystyczny to ważny element kształcenia w naszym przedszkolu. Dzieci odkrywają z nami swoje zdolności:

  • plastyczne, dzięki zastosowaniu elementów sesnoplastyki;
  • muzyczno-rytmiczne z wykorzystaniem choreografii;
  • teatralne, dzięki m.in. bajkoterapii sensorycznej.

Interaktywny język angielski to nowoczesne i zrewolucjonizowane podejście do nauki języków obcych. Dzieci w naszym przedszkolu poznają język, którym mówi ponad miliard ludzi na całym świecie. 

W zajęciach wykorzystywane są m.in. interaktywne tablice, projektory oraz specjalne „mówiące” długopisy.

Zajęcia badawczo-poznawcze wprowadzają dzieci m.in.:

  • w sztukę kulinarną (Kuchcikowo uczy dzieci jak przygotować proste potrawy);
  • fizjologię roślin (Mały ogrodnik to zajęcia, podczas których przedszkolaki mogą zbierać i porządkować eksponaty i badać zjawiska naturalne);
  • prawa chemii i fizyki (Klub małego odkrywcy „Szkiełko i oko”). 

Nowoczesne wyposażenieCzyli wszystko, co potrzebne w prawidłowym rozwoju Twojego dziecka

Nasze przedszkole wyposażone jest m.in. w osobne sale dla poszczególnych grup wiekowych, salę gimnastyczną, salę sensoryczną, a także własny ogród z placem zabaw. Dodatkowo sale wyposażone są w nowoczesne narzędzia wspomagające naukę, np. innowacyjne roboty Photon.

Niezapomniane dzieciństwo

Wszyscy jesteśmy niczym wielka rodzina. Staramy się dawać dzieciom wspaniałe chwile, które mają realny wpływ na ich rozwój. Nasze przedszkolaki nawiązują pierwsze przyjaźnie, rosną, dostarczają radości i wzruszeń. Wiele ważnych chwil w ich życiu pojawia się właśnie w przedszkolu.

Dane teleadresowe

Przedszkole Kubuś i Przyjaciele
ul. Wąska 1, 19-400 Olecko
Telefon: 87 523 03 83

Napisz do nas

©️ Copyright 2020 EDKAR Edyta Karniej | Designed by SIGMA

Witaj!

Napisz do nas lub zadzwoń wciskając poniższy przycisk. Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.

Napisz do nas

Dołącz do nas

Wypełnij niniejszy formularz i dołącz do naszego portalu społecznościowego Workplace by Facebook.