Kalendarz Roczny

20 września
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
To dzień, który ma za zadanie podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej, spopularyzować wychowanie przedszkolne oraz wzbudzić radość wśród wychowanków. Tego dnia organizujemy szereg zabaw i atrakcji. Jednym z najważniejszych elementów całej uroczystości jest odśpiewanie przez dzieci hymnu przedszkolaka.
20 września
4 października
Światowy Dzień Zwierząt
Dzień, który ma na celu uświadomić dzieciom, że zwierzęta to również istoty żywe i zasługują na godne traktowanie. Przybliżamy wychowankom jak powinniśmy dbać o zwierzęta, uświadamiamy czym jest adopcja i jak można pomóc schroniskom.
4 października
14 października
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
To data popularnie znana jako Dzień Nauczyciela - polskie święto państwowe oświaty i szkolnictwa wyższego. Tego dnia świętujemy, bawimy się i rozmawiamy o tym jak ważna jest edukacja.
14 października
17 października
Dzień Pszczoły
Pszczoły są bardzo potrzebne w naszym ekosystemie. Dlatego też chcemy przybliżyć dzieciom ich życie w naturalnym środowisku. Odpowiemy między innymi na takie pytania jak: Czym różni się trzmiel od pszczoły miodnej? Jak przebiega proces zapylania? Jakie są przyczyny ginięcia pszczół? Dlaczego życie pszczół jest tak ważne?. Wszystko w postaci gier i zabaw przygotowanych specjalnie na tę okazję.
17 października
6 listopada
Pasowanie na Przedszkolaka
Jest to bardzo ważna uroczystość dla wszystkich dzieci i ich rodziców, które po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę w naszym przedszkolu. W tym dniu przewidziana jest część artystyczna przygotowana przez dzieci oraz uroczyste pasowanie na przedszkolaka przez Panią Dyrektor.
6 listopada
8 listopada
Świętujemy Dzień Niepodległości
Tego dnia rozbudzamy zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków, kształtujemy poczucie tożsamości narodowej. Tłumaczymy znaczenie pojęć: ojczyzna, wolność, niepodległość. Uczymy się polskich symboli narodowych: flaga, godło, hymn. Rozbudzamy kreatywność i utrwalamy wiadomości poprzez wykonanie z papieru flagi Polski.
8 listopada
29 listpoada
Wróżby Andrzejkowe
W tym dniu pragniemy zapoznać dzieci z tradycjami andrzejkowymi poprzez zabawy i wróżby. Będziemy śpiewać, tańczyć, uczyć się wierszyków i robić proste wróżby andrzejkowe.
29 listpoada
4 grudnia
Mikołajki
To dzień, który ma na celu przybliżenie dzieciom wiedzy o św. Mikołaju. Nauczymy się świątecznej piosenki, wykonamy razem ozdoby świąteczne. A to wszystko w miłej i świątecznej atmosferze.
4 grudnia
22 stycznia
Dzień Babci i Dziadka
W tym dniu przedszkolaki świętują wraz ze swoimi kochanymi babciami i dziadkami. Specjalnie na tą uroczystość dzieci przygotowały występy artystyczne - recytacja wierszy, śpiewanie piosenek tematycznych oraz tańce. Po części oficjalnej zaproszenie na herbatę, kawę i słodki poczęstunek.
22 stycznia
14 lutego
Karnawałowy Bal Przebierańców
Karnawał to czas świętowania, dlatego też w naszym przedszkolu organizowany jest wielki bal przebierańców. Liczymy na oszałamiające przebrania wymyślone przez naszych przedszkolaków - wykonane z pomocą rodziców.
14 lutego
14 lutego
Walentynki
My również obchodzimy Walentynki w naszym przedszkolu. Celem tego wydarzenia jest: przybliżenie tradycji walentynkowych, uświadomienie dzieciom czym jest miłość i co oznacza słowo "kocham Cię", rozwijanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, budowanie atmosfery przyjaźni i współdziałania w grupie, a to wszystko podczas licznych konkursów i zabaw.
14 lutego
20 lutego
Tłusty Czwartek
Razem z naszymi przedszkolakami spałaszujemy pyszne pączki, przybliżymy im historię tego święta, odpowiemy na wszelkie zadane pytania.
20 lutego
9 marca
Dzień Kobiet
Jest to wyjątkowy dzień w roku, chłopcy zaśpiewają "Sto lat" swoim koleżankom oraz wręczą im małe upominki. A wszystko to w przemiłej atmosferze, rytmach skocznej muzyki i fantastycznej zabawy przez cały dzień.
9 marca
10 marca
Dzień Mężczyzny
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu codziennym i przedszkolnym. W tym dniu dziewczynki zaśpiewają "Sto lat" swoim kolegom oraz wręczą im małe upominki. Będzie to dzień pełen wrażeń, atrakcji i wspólnej zabawy.
10 marca
20 marca
Pierwszy Dzień Wiosny
Uroczyście powitamy nową porę roku Wiosnę, a pożegnamy Zimę. Przybliżymy dzieciom historię tego dnia, nauczymy się wspólnie wierszyków i stworzymy Marzannę.
20 marca
1 kwietnia
Warsztaty Wielkanocne
To dzień, w którym będzie panować bajeczna atmosfera. Serdecznie zapraszamy rodzeństwo, rodziców, dziadków do stworzenia wspólnie z przedszkolakami wielkanocnych ozdób. W planach jest również aranżacja muzyczna - połączona z tańcem i śpiewem.
1 kwietnia
2 kwietnia
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
To święto nie tylko dla miłośników książek. Ma na celu popularyzację książek dla dzieci oraz rozpowszechnianie czytania wśród najmłodszych. To idealny moment, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych książkach i bohaterach. Przedszkolaki tego dnia mają za zadanie przynieść swoją ulubioną książkę i opowiedzieć o niej swoim rówieśnikom z grupy.
2 kwietnia
22 kwietnia
Dzień Ziemi
Z tej okazji wszystkie przedszkolaki mają za zadanie ubrać się w coś zielonego. Wspólnie przygotujemy drzewa z surowców wtórnych oraz namalujemy piękną łąkę. Na spacerze wszyscy razem zadbamy o czystość okolicy naszego przedszkola.
22 kwietnia
30 kwietnia
Świętujemy Dzień Konstytucji 3 Maja
Celem świętowania jest kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej już od najmłodszych lat, utrwalanie symboli narodowych ( godło, barwy państwowe, hymn narodowy), prezentacja tańców narodowych i regionalnych.
30 kwietnia
27 maja
Dzień Mamy i Taty
W tym dniu zostanie przedstawiony program taneczno – wokalno - recytatorski dla wszystkich zaproszonych rodziców. Zostaną wręczone upominki przygotowane przez dzieci. Uroczystości w rodzinnym gronie pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania. Dzieci mogą zaprezentować jakie umiejętności nabyły i czego się nauczyły specjalnie na tę okazję.
27 maja
1 czerwca
Dzień Dziecka
To zdecydowanie najbardziej wesoły i piękny dzień dla wszystkich dzieci, nie tylko w naszym przedszkolu. Z pewnością będzie to dzień pełen zabawy, muzyki, tańców i przeróżnych konkursów. Dzieci będą miały możliwość puszczania baniek i malowania twarzy.
1 czerwca
17 czerwca
Piknik Rodzinny
Tego dnia spotykamy się wszyscy razem i świętujemy. Zabieramy ze sobą koce i przekąski oraz nie zapominamy o dobrym humorze. Gwarantujemy świetną zabawę w przemiłym towarzystwie.
17 czerwca

Dane teleadresowe

Przedszkole Kubuś i Przyjaciele
ul. Wąska 1, 19-400 Olecko
Telefon: 87 523 03 83

Napisz do nas

©️ Copyright 2020 EDKAR Edyta Karniej | Designed by SIGMA

Witaj!

Napisz do nas lub zadzwoń wciskając poniższy przycisk. Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.

Napisz do nas

Dołącz do nas

Wypełnij niniejszy formularz i dołącz do naszego portalu społecznościowego Workplace by Facebook.